PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015211}

Barbarzyńcy

Barbarian
6,2 18 893
oceny
6,2 10 1 18893
6,6 16
ocen krytyków
Barbarzyńcy
powrót do forum filmu Barbarzyńcy

W związku z powyższym ogłaszam głosowanie kto był kim.

Moje typy:

GŁUPI - a raczej głupia, bo na najbardziej rozgarniętą (czy też raczej najmniej nierozgarniętą) z całej trójki nominuję naszą czekoladkę, co prawda uparcie pchała głowę pod topór, ale zachowywała jakieś tam pozory zdrowego rozsądku.

GŁUPSZY - tym zaszczytnym mianem obdarzyłbym właściciela tej chałupy, radosne pomiary świeżo odkrytych lochów to było kuriozum, ale chyba najgłupszą rzeczą jaką zrobił było to, że dał się wrobić w oskarżenie o gwałt; przed zwycięstwem w tym rankingu w moich oczach ratują go przebłyski inteligencji jakie miewał np gdy zrzucił z silosu panią czekoladkę.

NAJGŁUPSZY - wg mnie wygrywa bohater grany przez Skarsgarda, wytrwałość z jaką gościu szukał guza była zdumiewająca, poniekąd mogłaby go tłumaczyć koncepcja scenarzysty, że do końca nie wiemy czy jest złolem czy nie jest, no ale wyszło jak wyszło.

Film mógłby być też interpretowany jako taka netfliksowa satyra na macierzyństwo, są też wątki patriarchalne i eutanazyjne więc trochę można w nim znaleźć tych takich smaczków z lewego drzewa poznania dobra i zła.

Mocne 4/10

taksidrajwer

Ja za najgłubszą postać (a raczej postacie) uznałbym policjantów. Kobitka pokazuje im, gdzie była przetrzymywana, mówi, że jest tam drugi facet, którego ktoś torturuje, a oni nawet nie weszli do środka. Pozostałych bohaterów można tłumaczyć tym, że to zwykli Kowalscy (aczkolwiek i tak głupi), ale policja powinna chyba wiedzieć, jak postępować. Jak mieli co do niej jakiejkolwiek wątpliwości, to mogli wrzucić na bęben i zobaczyć, że to nie żadna wariatka. Scena, w której ot tak bez słowa odjechali to największy absurd. Ewentualnie na równi z tym, jak Tess zlazła do lochów, słysząc przeraźliwe krzyki.

ocenił(a) film na 7
slawmm

Ja zachowania policji tak nie odebrałem. To ta dziewczyna zawaliła sprawę, bo mogła udowodnić policjantom kim jest. Przed domem stał jej samochód, szybka weryfikacja w bazie danych i mają jej zdjęcie z prawa jazdy. Dodatkowo znala kod do skrytki z kluczami, co mogło uwiarygodnić to że wynajmowała ten dom, można też było się skontaktować z Airbnb gdzie miała rezerwację. Oni ją zlekceważyli bo myśleli że to jakaś ćpunka, ale gdyby przedstawiła powyzsze dowody to by wyszło, że mówi prawdę.

ocenił(a) film na 7
taksidrajwer

Od tego filmu dużo głupszy jest twój komentarz. Wątki patriarchalne. A wątek wegański zauważyłeś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones