Harmony Korine

6,6
353 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Harmony Korine
johanes

A co on takiego dobrego zrobił?

aronn

Choćby swoje najnowsze Spring Breakers.

Robert_Sawyer

...Które nie jest zbyt ciepło przyjęte. Prosiłabym Johanesa, żeby nie bluźnił, bo Korine to przy ich dorobku i sukcesach, a przy okazji Nolana dodam jeszcze pomysłowość (Incepcja), mały berbeć.

MagdalenaPatterson

kocham filmy Nolana ale raczej incepcja to jeden z jego gorszych filmów oO

hedlio

Co uznasz za bardziej wybitne dzielo?

MagdalenaPatterson

mrocznego rycerza czy starsze, na pewno nie incepcje

hedlio

To chyba kiepski żart, tak? Mroczny Rycerz to czysta rozrywka, komiksowa historia o superbohaterze, a Incepcja to już film z ciut wyższej pólki...

MagdalenaPatterson

Bo co, bo skomplikowana fabuła? Taaaak, kino wyższych lotów, haha

hedlio

Oczywiście

MagdalenaPatterson

Strasznie filozoficzno-egzystencjalne dzieło.

MagdalenaPatterson

LOL Film przyjęty rewelacyjnie, a ty, że nie zbyt ciepło.

Niskobudzetowy

Mówisz o Spring Breakers, tak?

Niskobudzetowy

Nie wiem, ja nic pochlebnego nie słyszałam.

użytkownik usunięty
Robert_Sawyer

które jest gównem

johanes

IDŹ. I SIĘ LECZ DZIECINKO.

johanes

moim zdaniem widać trochę podobieństw do Tarantino - zabawa kiczem i popkulturą choć w zupełnie inny sposób. Ale Nolan? Żeby porównywać trzeba mieć jakiś punkt zaczepienia. Co w nich podobnego?

johanes

chyba troche przesadzone stwierdzenie, że tarantino i nolan wymiękają, nie ma co wogóle mówić o lepszy/gorszy bo reprezentują troche inne gatunki, specjalizują się w innych rzeczach. Korine ma skilla i szacun dla niego, Spring Breakers piękny film wizualnie i muzycznie, kids podobnie, ale już bez trollowania ;)

johanes

dziwne porównanie. co ma piernik do wiatraka? to tak różni twórcy, że chyba nie ma sensu ich zestawiac. a tak na marginesie to nolana nie lubie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones