PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7892}
5,7 6 018
ocen
5,7 10 1 6018
6,3 9
ocen krytyków
Last Days
powrót do forum filmu Last Days

.

ocenił(a) film na 7

Dobry film, oceniłem na 7/10, a scena kiedy był pokazany martwy blake była na tyle genialna, że zastanawiałem się nad 8. ;)

Mam tylko jedno pytanie - czy gus zawsze musi przemycić jakiś wątek gejowski? Nie, żebym był nietolerancyjny, wręcz przeciwnie, tak samo bardzo lubię van santa, no ale to już jest jednak przesada, ta scena była tu zupełnie zbędna.

ocenił(a) film na 8
czykiczyki

ja się machnęłam mimo wszystko na 8.
końcowa scena rzeczywiście była znakomita- dopełniała całość psychodelii tego obrazu, a przy tym stanowiła moment przepełniony wyjątkową harmonią. Jakby napięcie całego filmu, czy wręcz wszystkiego, co wisiało nad głównym bohaterem, właśnie w chwili jego śmierci ucichło, odeszło.

według mnie w tym filmie nie ma ani o jedną scenę za dużo. Wątek z gejami jakby dodatkowo podkreślał odosobnienie blake'a. Jego kumple, mimo, że również wyglądali na poważnie poturbowanych duchowo, jakoś sobie z tym radzili. Może w niekonwencjonalny sposób. Tymczasem on zamykał się w sobie, poświęcając swój czas tylko muzyce i wydarzeniom, które wielokrotnie w samotności przeżywał.

ocenił(a) film na 7
czykiczyki

Zgadzam się, ta scena jest zbędna, nic nie wnosi i w ogóle średnio wiadomo, o co chodzi :)

Ale miałam kompletnie różne odczucia względem tego filmu. Uznałam, że jest świetny - a potem obejrzałam zakończenie i zmieniłam zdanie :/ Zakończenie rujnuje wszystko, ta tandetna scenka z "duchem" unoszącym się z ciała, ten moment tuż przed samobójstwem, kiedy Blake wpatruje się tępo w przestrzeń przy dźwiękach jakiejś muzyki, za przeproszeniem, z dupy wziętej... Nic tam się nie zgadza, nie robi to w ogóle żadnego wrażenia (żeby była jasność - nie uważam, że wrażenie robiłoby rozwalenie sobie głowy na oczach widza) i pozostawia bardzo mieszane uczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones